september 23, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

VIDEO: Okolo Kalifornie so Saganovcami aj ďalšími Slovákmi Featured

Peter Sagan už zažil pocit celkového víťaza na Okolo Kalifornie. Peter Sagan už zažil pocit celkového víťaza na Okolo Kalifornie. Tour of California

Peter Sagan je s 15 etapovými víťazstvami rekordérom pretekov Amgen Okolo Kalifornie.

Víťazná cesta Petra Sagana ročníkom 2015.

 Na pretekoch Amgen Okolo Kalifornie (14.- 20. 5.) sa predstavia všetci štyria slovenskí cyklisti v dresoch tímu Bora-Hansgrohe. Okrem lídra Petra Sagana aj jeho brat Juraj, Erik Baška a Michael Kolář. Pred vstupom do súťažného diania za "veľkou mlákou" čaká na nich ešte 10-dňové sústredenie.

 

 "Začneme tréningovým kempom a adaptáciou na prostredie či časový posun. Bude to dôležitých desať dní zameraných najmä na intenzitu, aby sa forma pomaly začala vracať. Potom ma čaká spolu s ostatnými sedem náročných súťažných dní, lebo preteky majú z roka na rok vyššiu úroveň. Som rád, že väčšinu času v USA strávim na pretekoch i na tréningoch s bratom Jurajom. V etapách Okolo Kalifornie sa v tíme Bora-Hansgrohe predstavia všetci moji krajania z tímu, teda aj Michael Kolář a Erik Baška," potvrdil Peter Sagan v rozhovore pre denník Šport. Doplnil ešte, že po skončení podujatia v Kalifornii chvíľu zostane v USA. "Domov sa vrátim až tesne pred pretekmi Okolo Švajčiarska, ktoré budú generálkou na Tour de France," informoval Peter Sagan.

 

 Cyklistické preteky Amgen Okolo Kalifornie figurujú v kalendári na sezónu 2017 v termíne 14.- 20. mája a budú mať o jednu etapu menej ako zvyčajne, čiže sedem. Začnú sa v Sacramente a vyvrcholia v Pasadene. Ich súčasťou bude aj individuálna časovka v okolí Big Bear Lake (24 km). Podujatie má v novej sezóne ešte jedno nóvum, prvýkrát bude zaradené do elitnej kategórie WorldTour. "Vzhľadom na zosúladenie viacerých logistických prvkov, časový program účastníckych tímov, vysielacie práva a požiadavky jazdcov sme sa rozhodli preteky naplánovať ako sedemetapové so začiatkom v nedeľu 14. mája," vysvetlila šéfka populárneho amerického podujatia Kristin Kleinová.

 

 Amgen Okolo Kalifornie sú obľúbenou súťažou v kalendári dvojnásobného majstra sveta Petra Sagana. Od roku 2010 tam stihol nazbierať rekordných 15 etapových triumfov, o päť viac ako druhý v historickej tabuľke tohto druhu úspešnosti Mark Cavendish. Navyše, v roku 2015 sa Sagan stal aj celkovým víťazom pretekov, ktoré sa konajú popri západnom pobreží Spojených štátov amerických, kde má veľké množstvo fanúšikov.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 04 máj 2017 09:20

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najčítanejšie

Tweety

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu https://t.co/6Zu5VE9tpc
Jaškin pri svojej premiére v play-off pomohol St. Louis k víťazstvu https://t.co/VvIz8AqCi1
#GirodItalia pred štartom prišlo o 2 cyklistov z tímu #Bardiani . #pirazzi a #RUFFONI neprešli dopingovými testami… https://t.co/r7Hl6ZdXfB
Follow AAAsport.sk on Twitter

Post Gallery

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu

VIDEO: Neuveriteľný obrat Anaheimu z 0:3 na 4:3, Sekera nedohral

Giro s dopingovým škandálom, cyklisti Bardiani Pirazzi a Ruffoni neprešli kontrolou

VIDEO: V NHL Rangers aj po druhýkrát zdolali Ottawu a vyrovnali stav série v play-off

VIDEO: Washington v NBA po skvelom úvode zdolal Boston

Za výbuch na štadióne Slovana Bratislava dostal iba podmienku

VIDEO: Okolo Kalifornie so Saganovcami aj ďalšími Slovákmi

Ajax Amsterdam má nakročené do finále Európskej ligy

VIDEO: LeBron James strojcom ďalšieho víťazstva Clevelandu