september 23, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
KHL

Široký mladší: "Slovan ak do Tipsport ligy, tak jedine s béčkom"

Juraj Široký mladší Juraj Široký mladší

Hokejový HC Slovan Bratislava má napriek nepostupu do play off KHL za sebou zaujímavú a poučnú sezónu, ktorú vedenie klubu nehodnotí negatívne. V rozhovore pre oficiálny ligový web to uviedol člen predstavenstva HC Slovan Bratislava a.s. Juraj Široký ml. Ten potvrdil, že trénerom jediného slovenského účastníka v medzinárodnej súťaži bude aj v budúcej sezóne Miloš Říha.

      Široký junior v interview pripomenul, že slovanisti boli v boji o play off až do úplneho záveru. "Pre Slovan to bola zaujímavá a poučná sezóna. Základný cieľ – postup do play off – sa síce nepodarilo splniť, ale v hre o postup sme boli prakticky až do záverečnej série zápasov. Získali sme 85 bodov, čo by nám na postup stačilo vlani alebo aj v tejto sezóne vo Východnej konferencii. Vzhľadom na celý rad okolností, ktoré nás počas sezóny postihli, nehodnotíme túto sezónu negatívne. Naši fanúšikovia sa hokejom bavili v drvivej väčšine zápasov a to je najdôležitejšie," vravel pre khl.ru.

      Rozhodujúcim faktorom nepostupu do vyraďovacích bojov bol podľa neho vysoký počet absentujúcich hráčov. "Rozhodujúcim faktorom bol neuveriteľne vysoký počet zranených a chorých hráčov počas celej sezóny. V jednom momente – počas decembrového výjazdu do Minsku a Helsínk – sme mali na zozname zranených až 14 hokejistov. Približne rovnaký počet bol schopný nastúpiť do zápasu. To som za celú dobu, čo robím v hokeji, nezažil. Absentovali nám kľúčoví hráči, ktorí mali byť lídrami mužstva. Sezónu sme v podstate dohrali bez prvej formácie (Meszároš, Ďaloga, Smoleňák, Viedenský, Nedorost). Mali sme tiež zložitý žreb. Vzhľadom na rôzne športové a kultúrne podujatia v našej domovskej multifunkčnej aréne sme v prvej polovici základnej časti odohrali doma len desať z tridsiatich zápasov. Na prelome decembra a januára sme stratu v dlhej domácej sérii takmer dohnali, ale už bolo neskoro," pokračoval Široký ml.

      Priznal, že sezónu ovplyvnili aj medializované finančné problémy. "Musím otvorene priznať, že pre klub ako je Slovan Bratislava, ktorý sa musí spoliehať na podporu veľmi obmedzeného ekonomického trhu, akým je Slovensko, je KHL veľmi drahá a finančne náročná súťaž. Naši sponzori a reklamní partneri si nemôžu dovoliť podporovať klub v takom objeme, ako je podporovaná väčšina ruských klubov v súťaži. Našou silnou stránkou je divácka podpora. V sezóne sme mali štvrtú najvyššiu priemernú návštevnosť. Pred Vianocami sme sa dostali do finančných problémov, keď sme mali podlžnosti voči hráčom vo výške troch mesačných platov. Príchodom nového hlavného partnera sa tieto problémy vyriešili. V súčasnosti robíme všetko pre to, aby sme dokázali bez väčších problémov odohrať celú ďalšiu sezónu 2017/18."

      Po ďalšom nepostupe do play off sa ozvali hlasy, aby sa "belasí" vrátili do domácej Tipsport Ligy. Široký mladší však tvrdí, že pre Slovan je jednoznačnou prioritou zotrvanie v KHL. "Je pochopiteľné, že sa z prostredia vedenia najvyššej slovenskej súťaže pravidelne v médiách ozývajú hlasy, aby sa Slovan vrátil z KHL do tejto súťaže. Rozumiem im. Slovan je historicky najúspešnejší a najatraktívnejší hokejový klub na Slovensku. Každý na Slovensku ho chce vidieť a poraziť. Odchodom Slovana do KHL sa všeobecne znížila úroveň slovenskej ligy, poklesli návštevy, pretože Slovan dokázal vypredať všetky štadióny. Pre Slovan je však jednoznačnou prioritou pre najbližšiu sezónu, ale aj ďalšie roky, zotrvať v KHL. Slovan sa môže ďalej rozvíjať a rásť iba v KHL. Nevylučujem však, že ak nám to finančné možnosti dovolia, uvažujeme v budúcnosti o vytvorení afiliačného tímu "Slovan B", ktorý by sa uchádzal o miesto v Tipsport lige," dodal Juraj Široký ml. pre khl.ru.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 25 apríl 2017 04:09

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najčítanejšie

Tweety

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu https://t.co/6Zu5VE9tpc
Jaškin pri svojej premiére v play-off pomohol St. Louis k víťazstvu https://t.co/VvIz8AqCi1
#GirodItalia pred štartom prišlo o 2 cyklistov z tímu #Bardiani . #pirazzi a #RUFFONI neprešli dopingovými testami… https://t.co/r7Hl6ZdXfB
Follow AAAsport.sk on Twitter

Post Gallery

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu

VIDEO: Neuveriteľný obrat Anaheimu z 0:3 na 4:3, Sekera nedohral

Giro s dopingovým škandálom, cyklisti Bardiani Pirazzi a Ruffoni neprešli kontrolou

VIDEO: V NHL Rangers aj po druhýkrát zdolali Ottawu a vyrovnali stav série v play-off

VIDEO: Washington v NBA po skvelom úvode zdolal Boston

Za výbuch na štadióne Slovana Bratislava dostal iba podmienku

VIDEO: Okolo Kalifornie so Saganovcami aj ďalšími Slovákmi

Ajax Amsterdam má nakročené do finále Európskej ligy

VIDEO: LeBron James strojcom ďalšieho víťazstva Clevelandu