Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
×

Varovanie

JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 804

NHL

VIDEO: Rozhodca NHL chce od hráča Calgary Flames vysúdiť cez 10 miliónov

Dennis Wideman a jeho atak na čiarového rozhodcu. Dennis Wideman a jeho atak na čiarového rozhodcu. NHL.com

 

Obranca Calgary Flames Dennis Wideman aj samotný klub čelia obžalobe bývalého čiarového rozhodcu NHL Dona Hendersona, ktorý minulý rok utrpel zranenia po nešetrnom zákroku hokejistu na jeho osobu.

Dennis Wideman si vyšliapol na čiarového rozhodcu.

CALGARY. Bývalý čiarový rozhodca kanadsko-americkej NHL Don Henderson žaluje klub Calgary Flames a obrancu pôsobiaceho v tomto tíme Dennisa Widemana. Informáciu zverejnila na svojom webe kanadská televízia TSN, ktorá mapuje dianie v najprestížnejšej hokejovej lige sveta. Žalobu podal 18. apríla na súde v Calgary. Henderson v nej požaduje odškodné vo výške 10 250 000 dolárov za ujmu, ktorú mu spôsobil Wideman 27. januára 2016 v domácom zápase "plameňov" proti Nashvillu Predators. Tridsaťštyriročný hokejista po tvrdom hite v rohu klziska korčuľoval na striedačku, no v ceste mu stál Henderson, ktorého kroščekom odzadu poslal k ľadu.

 

Henderson v žalobe uviedol, že mu Wideman atakom spôsobil zranenie hlavy, krčnej chrbtice, ramena a pravého kolena. Taktiež údajne utrpel otras mozgu, trpí bolesťami, znecitlivením a tŕpnutím pravej ruky, úzkosťami a depresiami, bolesťami hlavy, čo vedie k trvalému a čiastočnému postihnutiu. Za spôsobenú ujmu požaduje všeobecné odškodné vo výške 200 000 dolárov, špeciálnu finančnú náhradu za výdavky na chod domácnosti, udržiavanie pozemku a náklady na zdravotnú starostlivosť v nemocnici v celkovej sume 50 000 dolárov a ďalšie finančné odškodnenie za ušlý príjem z dôvodu práceneschopnosti aj za budúci ušlý príjem vo výške 10 miliónov dolárov. "Zranenia obmedzili navrhovateľovi schopnosť vykonávať aktivity a stratil možnosť tešiť sa a užívať si život. Tieto následky si bude so sebou niesť do konca života," uviedol v žalobe Hendersonov právnik. "Navrhovateľ nebol neschopný a v budúcnosti bude mať obmedzenú schopnosť vykonávať povolanie rozhodcu v Národnej hokejovej lige, čo povedie k strate príjmu v požadovanej výške," uvádza sa ďalej v žalobe.

 

Čiarový rozhodca nie je jediným žalobcom uvedeným v dokumente. K Hendersonovi sa pripojila aj vláda kanadskej provincie Alberta. Podľa civilnej žaloby vláda žiada súd, aby nariadil Widemanovi a "plameňom" pokryť náklady za nemocničné a ambulantné služby poskytnuté Hendersonovi v nemocnici, náklady na dentálnu operáciu, optometrické, chiropraktické služby a všetky ďalšie úkony, ktoré mu nemocničný personál poskytol.

 

Wideman dostal za zákrok na čiarového rozhodcu od disciplinárnej komisie ligy 20-zápasovú suspendáciu, druhú najdlhšiu, akú kedy uložila v prípade napadnutia arbitra. Konanie kanadského hráča nezjemnil ani fakt, že mu lekári po zápase diagnostikovali otras mozgu. Liga v stanovisku uviedla, že dezorientácia neospravedlňuje "povahu krutosti, ktorej sa dopustil na ľade". Wideman sa však proti trestu odvolal a v nezávislom súdnom procese mu znížili trest na polovicu. Vedenie ligy sa proti tomuto rozhodnutiu odvolalo, no na súde v New Yorku 15. marca neuspelo.

 

Z dvadsaťzápasového trestu si zadák odslúžil 19 stretnutí, rozhodnutím arbitra mu spätne priznali nárok na alikvotnú časť ušlej mzdy. 

 

V tejto sezóne NHL sa vyskytol podobný prípad, keď útočník Anaheimu Antoine Vermette "vyfasoval" dištanc na 10 zápasov za seknutie čiarového rozhodcu po vhadzovaní. Hráč si trest odpykal bez toho, aby využil inštitút neutrálneho disciplinárneho arbitra.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 21 apríl 2017 11:23

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najčítanejšie

Tweety

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu https://t.co/6Zu5VE9tpc
Jaškin pri svojej premiére v play-off pomohol St. Louis k víťazstvu https://t.co/VvIz8AqCi1
#GirodItalia pred štartom prišlo o 2 cyklistov z tímu #Bardiani . #pirazzi a #RUFFONI neprešli dopingovými testami… https://t.co/r7Hl6ZdXfB
Follow AAAsport.sk on Twitter

Post Gallery

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu

VIDEO: Neuveriteľný obrat Anaheimu z 0:3 na 4:3, Sekera nedohral

Giro s dopingovým škandálom, cyklisti Bardiani Pirazzi a Ruffoni neprešli kontrolou

VIDEO: V NHL Rangers aj po druhýkrát zdolali Ottawu a vyrovnali stav série v play-off

VIDEO: Washington v NBA po skvelom úvode zdolal Boston

Za výbuch na štadióne Slovana Bratislava dostal iba podmienku

VIDEO: Okolo Kalifornie so Saganovcami aj ďalšími Slovákmi

Ajax Amsterdam má nakročené do finále Európskej ligy

VIDEO: LeBron James strojcom ďalšieho víťazstva Clevelandu