október 23, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Jančuška povedie v budúcej sezóne HC Košice

Milan Jančuška - nový tréner HC Košice Milan Jančuška - nový tréner HC Košice

Krátko pred začiatkom letnej prípravy vyriešilo vedenie tipsportligového klubu HC Košice trénerskú otázku a predstavilo aj ďalšie personálne zmeny v klube. Hlavným trénerom A-mužstva HC Košice sa stal Milan Jančuška, v pozícii asistenta bude pôsobiť Jerguš Bača.

Prezidentom klubu sa stal Július Lang, ktorý vo funkcii nahradil Juraja Mondíka. Klub predstavil novú trénerskú dvojicu na utorňajšej tlačovej konferencii, na ktorej zároveň útočník Peter Bartoš oznámil koniec kariéry a bude trénersky pôsobiť pri košickej mládeži.

      Milan Jančuška pôsobil v uplynulej sezóne v MsHK Žilina a "vlkov" doviedol k 4. miestu v Tipsport lige. O skúseného kormidelníka bol záujem aj pod Dubňom, ale napokon prišlo k dohode s košickým klubom. Obaja tréneri sa s HC Košice dohodli na ročnej spolupráci. "Do Košíc prichádzam s veľmi dobrými pocitmi. Odkedy som v HC Košice naposledy trénoval, sa zmenilo veľa vecí. Prišiel čas na návrat. Rokovania s generálnym manažérom Jurajom Bakošom boli veľmi rýchle a korektné. Mám už určitú predstavu o skladbe mužstva," uviedol nový kormidelník HC Košice. V pozícii asistenta Milana Jančušku bude pôsobiť Jerguš Bača.

      Košické A-mužstvo viedla až do konca základnej časti v sezóne 2016/2017 trénerská dvojica Rostislav Čada - Marcel Šimurda. Tri kolá pred koncom dlhodobej časti vedenie klubu odvolalo túto dvojicu a do konca sezóny viedli tím Miroslav Marcinko s Antonom Bartánusom. Košičania však pod ich vedením vypadli už vo štvrťfinále play off, keď nečakane podľahli MHC Martin 2:4 na zápasy.

      Zároveň s oficiálnym oznámením novej trénerskej dvojice sa košický klub rozlúčil s útočníkom Petrom Bartošom, ktorý vo veku 43 rokov ukončil aktívnu kariéru. "V prvom rade sa chcem poďakovať klubu za to, že mi umožnili hrávať za HC Košice. Rozhodol som sa obrátiť list a ísť v živote ďalej," uviedol Bartoš, ktorý sa stane jedným z mládežníckych trénerov v HC Košice. Podľa generálneho manažéra HC Košice sa Peter Bartoš s kariérou rozlúči pred niektorým zo septembrových zápasov HC Košice.

      K personálnym zmenám došlo aj v manažmente klubu. Po tom, čo Juraj Mondík nedávno abdikoval na post prezidenta HC Košice sa tejto funkcie ujal Július Lang. "Vnímam to ako veľkú česť a zodpovednosť. Máme smelé ambície a naším cieľom bude minimálne finále. Zabudnúť nemôžeme ani na fanúšikov a mládež. Môžem povedať, že budeme hľadať všetky spôsoby ako odtrhnúť deti od počítačov a prilákať ich na štadión," poznamenal Lang.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.