Captcha *
Reload Captcha
NHL

Andrej Sekera (Edmonton Oilers) Andrej Sekera (Edmonton Oilers) NHL.com

Andrej Sekera dosiahol svoj premiérový gól v tohtoročnom play-off a celkovo druhý. Prvý strelil ešte c drese Buffala počas sezóny 2010/11.

Otvárací gól Andreja Sekeru v zápase Anaheim Ducks - Edmonton Oilers. NHL

V St. Louis zaknihoval prvú prehru v tohtoročných vyraďovacích bojoch Nashville. Ale nemuselo tomu byť, keď v tretej tretine po zásahu Ryana Ellisa viedol 2:1. Lenže potom vyrovnal Jori Lehtera a necelé štyri minúty pred jej koncom strhol vedenie na stranu Blues svojim druhým zásahom Vladimír Tarasenko. "Som rád, že moje góly pomohli k víťazstvu," hodnotil spokojný Tarasenko a už sa tešil na ďalšie zápasy série: "Jedna prehra neznamená v sérii koniec. Vyrovnali sme a teraz si chceme v Nashville vziať požičané." Brankár Blues Jake Allen kryl 22 striel, z toho až 14 v záverečnej časti. "Nikto si nemyslel, že to bude jednoznačná séria pre jedného alebo druhého. Teraz treba rýchlo zregenerovať a sústrediť sa na ďalšie zápasy." poznamenal k vývoju série brankárska jednotka Bluesmanov.

V Anaheime sa hostia tešili už po 65 sekundách, keď sa presadil slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý otvoril skóre podarenou strelou z prvej. V druhej časti zvýšil Maroon na 2:0, ale v 36. minúte Silfverberg znížil na 1:2. Anaheim sa v záverečnej časti snažil vyrovnať, brankára Cama Talbota zasypal v poslednej tretine 15 strelami, ale bez efektu. Talbot tak zo 40 striel pustil za svoj chrbát jedinú. V závere sa ešte Káčeri pokúsili odvolať brankára, ale bez efektu a Edmonton tak po dvoch dueloch prekvapujúco vedie 2:0.

Výsledky

St. Louis Blues - Nashville Predators 3:2 (1:0, 0:0, 2:2) - stav série 1:1

Góly: 20. Tarasenko (Pietrangelo, Steen), 48. Lehtera (Berglund, Parayko), 57. Tarasenko (Edmundson, Schwartz) - 8. Neal (Sissons, Ellis), 44. Ellis

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) - stav série 0:2

Góly: 36. Silfverberg (Fowler, Kesler) - 2. Sekera, 27. Maroon (Eberle, Nugent-Hopkins)