Verify email *
Captcha *
Reload Captcha
NHL

Nick Bonino (Pittsburgh Penguins) autor víťazného gólu Nick Bonino (Pittsburgh Penguins) autor víťazného gólu NHL.com

V úvodnom zápase 2. kola zdolal Pittsburgh Penguins Washington Capitals na jeho ľade 3:2. Ottawa Senators uspela doma proti New York Rangers po výsledku 2:1.

Stanley cup, 2. kolo, 1. zápas: Ottawa Senators - New York Rangers 2:1 NHL.com

Šláger 2. kola play-off NHL odštartovali lepšie hráči Pittsburghu predovšetkým zásluhou svojej najväčšej hviezdy Sidney Crosbyho. Kanaďan po bezgólovej prvej tretine strelil v priebehu 52 sekúnd druhej tretiny dva presné zásahy a dostal svoj tím do vedenia. Na druhej strane kontroval Alexander Ovečkin a v tretej časti dokonca vyrovnal Jevgenij Kuznetsov, ale posledné slovo mal Tučniak Nick Bonino.

V druhom stretnutí sa ujali vedenia Jazdci z New Yorku, ale Senátorom sa podaril obrat. V závere druhej tretiny vyrovnal svojim prvým gólom v play-off Ryan Dzingel a štyri minúty pred koncom strhol víťazstvo na stranu Ottawy kapitán Erik Karlsson. Švédsky ofenzívny zadák, ktorý vo vyraďovacej fáze nazbieral šesť asistencií, rozhodol o triumfe Ottawy 2:1 v 56. minúte svojim prvým gólom v play-off, keď lišiackou strelou spoza bránky prekvapil skvele chytajúceho krajana Lundqvista. "Toto zdobí veľkých hráčov - zaberú v správnej chvíli. Teraz je už viac než len hviezda. Ide o skúseného hráča, ktorý sa vypracoval na osobnosť a stal sa z neho víťaz. Pre náš tím je inšpiráciou počas celej sezóny," pochvaľoval si tréner Guy Boucher na webe nhl.com. Oporou Senators bol aj brankár Craig Anderson, ktorý zneškodnil 34 pokusov. "Pri rozhodujúcom góle boli medzi mnou a strelcom traja hráči. Nepredpokladal som, že to príde až ku mne," lakonicky zhodnotil rozhodujúci moment brankár Jazdcov.

Hosťujúci Henrik Lundqvist dokonca ešte o sedem viac, ale "jazdci" sa v ofenzíve zmohli na jediný gól. "Ak chceme skórovať, na Lundqvista musíme páliť do aleluja. Dobre si uvedomujeme, že menej než štyridsať striel nestačí na úspech," podotkol Boucher na margo skvelej formy švédskeho veterána.

Výsledky

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Ottawa Senators - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) - stav série 1:0

Góly: 39. Dzingel (Burrows, Turris), 56. E. Karlsson (Hoffman, Methot) - 28. McDonagh (Zuccarello, Bučnevič)

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) - stav série 0:1

Góly: 39. Ovečkin (Eller, Oshie), 49. Kuznecov (Niskanen) - 21. Crosby (Guentzel, Hörnqvist), 22. Crosby (Hörnqvist, Määttä), 53. Bonino (S. Wilson, I. Cole)