Captcha *
Reload Captcha
NHL

Nashville Predators Nashville Predators NHL.com

Hokejisti tímu Nashville Predators neprehrali v tohtoročnom play-off NHL dosiaľ ešte ani jeden duel. Po vyradení Chicaga z bojov o Stanleyho pohár 4:0 na zápasy vo štvrťfinále Západnej konferencie uspeli "predátori" aj v úvodnom súboji druhého kola na ľade St. Louis, kde v stredu triumfovali 4:3.

Play-off NHL, 1. zápas: St. Louis Blues - Nashville Predators 3:4 youtube.com

Rozhodol o tom Vernon Fiddler v 55. min svojím prvým gólom vo vyraďovacej časti tohto ročníka. "Bola to rýchla výmena puku. Videl som, že Austin Watson posunul puk nohou a mne sa podarilo byť rýchlejším ako brankár a posunúť ho popod neho so šťastím do bránky," zhodnotil rozhodujúcu akciu Fiddler. Jeho spoluhráč Kevin Fiala nedohral zápas pre zranenie ľavej nohy v druhej tretine, po náraze do mantinela skončil v nemocnici. Druhý diel série na štyri víťazstvá je na programe v piatok opäť v St. Louis.

V druhom stretnutí nastúpil Edmonton Oilers aj s posledným slovenským zástupcom v play-off NHL Andrejom Sekerom na ľade Anaheimu. Po úvodnej bezgólovej prvej tretine sa ako prvý presadili Káčeri zásluhou Getzlafa. Olejári dokázali zrovnať presnou strelou Letestua. Ten istý hráč naštartoval hostí v záverečnej časti a keď Larsson zvýšil na 3:1, zdalo sa byť rozhodnutú. Domáci však ešte zdvihli hlavu a v priebehu 85 sekúnd Eaves  Silfverberg vyrovnali. Lenže v 56. minúte sa po druhýkrát trafil Larsson a do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Draisaitl. V samom závere sa ešte do potyčky s Getzlafom dostal Andrej Sekera, ale na víťazstve Edmontonu to už nič nezmenilo.

Anaheim - Edmonton 1. zápas

Semifinále play-off NHL - streda (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis - Nashville 3:4 (0:1, 1:2, 2:1) - stav série 0:1

Góly: 29. Parayko (Edmundson, Brodziak), 47. Schwartz (P. Stastny, Edmundson), 50. Sobotka (Pääjärvi) - 12. C. Wilson (Subban, Ellis), 23. Subban (Johansen), 33. F. Forsberg (Subban, Josi), 55. Fiddler (Watson)

Anaheim - Edmonton 3:5 (0:0, 1:1, 2:4) - stav série 0:1

Góly: 21. Getzlaf (Fowler, Kesler), 50. Eaves (Getzlaf, Montour), 51. Silfverberg (Cogliano, Kesler) - 27. Letestu (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 47. Letestu (Draisaitl, McDavid), 49. Larsson (Draisaitl. Maroon), 56. Larsson (Klefbom, Maroon), 59. Draisaitl (Lucic, Larsson)