marec 20, 2019

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Chýbala Cibulková a nevyšla taktika, šanca na svetovú skupinu vo FED CUPe žije

Radosť holandského fedcupového tímu, chrbtom Kiki Bertensová v objatí s Richel Hogenkampovou. Radosť holandského fedcupového tímu, chrbtom Kiki Bertensová v objatí s Richel Hogenkampovou.

Slovenské tenistky nevyužili šancu zabezpečiť si vlastnými silami účasť vo svetovej skupine Pohára federácie. Holandská jednotka Kiki Bertensová bola na antuke v bratislavskom NTC pre Rebeccu Šramkovú i Janu Čepelovú priveľkým sústom. Slovenskému kapitánovi Matejovi Liptákovi navyše nevyšiel taktický ťah s Kristínou Kučovou, ktorá v kľúčovej záverečnej dvojhre nestačila na Richel Hogenkampovú.

      Lipták priznal, že ešte v nedeľu ráno mal dilemu, či postaví Kučovú alebo skúsenú Danielu Hantuchovú. "Hovoril som s babami a rozhodol som sa pre Kiku vzhľadom na to, že na tréningoch hrala vynikajúco, hoci nebola stopercentne zdravotne fit. Veril som, že vyrovná na 2:2 a o všetkom rozhodne štvorhra. Myslím si, že ako jednotka tímu by mala vedieť takéto veci zobrať na seba. Na začiatku druhého setu už pomaly začala v zápase dominovať, no nepodarilo sa jej ho otočiť. Mal som v talóne aj Danielu, ktorá má veľké fedcupové skúsenosti. K tímu sa však pripojila až vo štvrtok večer ako náhrada za zranenú Dominiku Cibulkovú. Keby som ju mal v príprave celý týždeň, možno by som sa rozhodol ináč," zdôraznil šéf slovenskej lavičky.

      O nasadení Šramkovej Lipták v nedeľu neuvažoval: "Rebecca dostala šancu v prvý deň proti Bertensovej, ale nepopasovala sa s ňou ideálne. Bol to pre nás dôležitý bod. Nechcel som riskovať a postaviť hráčku, ktorá v sobotu nepodala ideálny výkon. Kiku som šetril práve na druhú nedeľňajšiu dvojhru, mal som vopred pripravenú stratégiu. Mrzí ma, že tento ťah nevyšiel, s týmto bodom sme počítali. Vedel som, že proti Bertensovej to bude ťažké. Na bratislavskej antuke sa cítila ako ryba vo vode. Svojimi výkonmi ma vôbec neprekvapila. Má výbornú fedcupovú štatistiku, vyhrala 17 zápasov a prehrala iba dva. Som presvedčený, že teraz začne hrať lepšie a sebavedomejšie aj na turnajoch. Fedcupové zápasy vás často nakopnú."

      Lipták verí, že Slovenky si napriek prehre 2:3 s Holandskom v roku 2018 zahrajú medzi elitou. Všetko nasvedčuje, že  Medzinárodná tenisová federácia (ITF) na svojom valnom zhromaždení vo Vietname začiatkom augusta schváli nový model súťaže so 16 účastníkmi svetovej skupiny: "Pevne dúfam, že v roku 2018 budeme hrať vo svetovej skupine a že zápas s Holandskom nič neznamenal. Podľa toho, čo som počul, sa za nový model vyslovila väčšina krajín a bude to treba iba nejakým spôsobom odklepnúť. Nemohli to urobiť už teraz pred barážovými duelmi, lebo tieto zápasy by nemali žiadny zmysel."

      Dlhoročný kapitán slovenského tímu by rád zotrval vo svojej funkcii: "Bude záležať, či mi vedenie Slovenského tenisového zväzu dá dôveru. Atmosféra v tíme je perfektná a pokiaľ nebudú mať výhrady, rád by som zostal. Máme vyrovnaný tím, ktorý ma potenciál, aby v budúcnosti vo Fed Cupe dosiahol úspechy. Musíte mať typy, ktoré vedia hrať fedcupové zápasy. U nás by to mohli byť Šramková či Čepelová. Bielorusko papierovo nepatrí do finále, no napriek tomu bude bojovať o cennú trofej. Aj Holanďanky majú iba jednu svetovú hráčku, no vo Fed Cupe sa im darí. Víkendový zápas ukázal, že bez Dominiky je náš tím slabší. Baby musia získať skúsenosti a zlepšiť sa v rebríčku WTA. Potom bude aj celé družstvo silnejšie."

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 24 apríl 2017 07:31

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najčítanejšie

Error: No articles to display

Tweety

🏒🥅😉👇🇨🇿 Hokejistov Dukla Trenčín posilní obranca Lukáš Kovář. https://t.co/hsCnUhYvDP https://t.co/63ZDZ06xQZ
⚽😡🤔👇🇸🇰 Spartak Trnava v urópskej lige proti Dinamu Záhreb definitívne bez divákov. https://t.co/wvcTs2eYOm https://t.co/GPpMUs6DJ8
❓🤔😡⚽Tak čo, mal ísť von tréner, hráči alebo sa to malo ututlať https://t.co/le0jWvrZ4K https://t.co/usMwdR4zj3
Follow AAAsport.sk on Twitter

Post Gallery

Novým trénerom reprezentácie Pavel Hapal, už len aby nedostal ponuku zo Sparty Praha

Duklu Trenčín posilní do konca novembra Lukáš Kovář

VIDEO: Ján Kozák vymenoval sedmičku hráčov, kvôli ktorým skončil pri reprezentácii, tí budú bez prémií

Spartak Trnava neuspel s odvolaním na UEFA, súboj s Dinamom Záhreb definitívne bez divákov

Jakobsen vyhral tretiu etapu a je v čele Gree-Tour Kuang-si, Erik Baška na 91. mieste

Svetová jednotka Simona Halepová nebude hrať na Turnaji majsteriek

HK Nitra hlási novú posilu, prichádza Kale Kerbashian, hral aj v Austrálii

VIDEO: Tatar prihral na víťazný gól Montrealu, Washington rozhodol v predĺžení

VIDEO: Draftová jednotka Deandre Ayton vstúpila do NBA s double-double