september 23, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Chýbala Cibulková a nevyšla taktika, šanca na svetovú skupinu vo FED CUPe žije

Radosť holandského fedcupového tímu, chrbtom Kiki Bertensová v objatí s Richel Hogenkampovou. Radosť holandského fedcupového tímu, chrbtom Kiki Bertensová v objatí s Richel Hogenkampovou.

Slovenské tenistky nevyužili šancu zabezpečiť si vlastnými silami účasť vo svetovej skupine Pohára federácie. Holandská jednotka Kiki Bertensová bola na antuke v bratislavskom NTC pre Rebeccu Šramkovú i Janu Čepelovú priveľkým sústom. Slovenskému kapitánovi Matejovi Liptákovi navyše nevyšiel taktický ťah s Kristínou Kučovou, ktorá v kľúčovej záverečnej dvojhre nestačila na Richel Hogenkampovú.

      Lipták priznal, že ešte v nedeľu ráno mal dilemu, či postaví Kučovú alebo skúsenú Danielu Hantuchovú. "Hovoril som s babami a rozhodol som sa pre Kiku vzhľadom na to, že na tréningoch hrala vynikajúco, hoci nebola stopercentne zdravotne fit. Veril som, že vyrovná na 2:2 a o všetkom rozhodne štvorhra. Myslím si, že ako jednotka tímu by mala vedieť takéto veci zobrať na seba. Na začiatku druhého setu už pomaly začala v zápase dominovať, no nepodarilo sa jej ho otočiť. Mal som v talóne aj Danielu, ktorá má veľké fedcupové skúsenosti. K tímu sa však pripojila až vo štvrtok večer ako náhrada za zranenú Dominiku Cibulkovú. Keby som ju mal v príprave celý týždeň, možno by som sa rozhodol ináč," zdôraznil šéf slovenskej lavičky.

      O nasadení Šramkovej Lipták v nedeľu neuvažoval: "Rebecca dostala šancu v prvý deň proti Bertensovej, ale nepopasovala sa s ňou ideálne. Bol to pre nás dôležitý bod. Nechcel som riskovať a postaviť hráčku, ktorá v sobotu nepodala ideálny výkon. Kiku som šetril práve na druhú nedeľňajšiu dvojhru, mal som vopred pripravenú stratégiu. Mrzí ma, že tento ťah nevyšiel, s týmto bodom sme počítali. Vedel som, že proti Bertensovej to bude ťažké. Na bratislavskej antuke sa cítila ako ryba vo vode. Svojimi výkonmi ma vôbec neprekvapila. Má výbornú fedcupovú štatistiku, vyhrala 17 zápasov a prehrala iba dva. Som presvedčený, že teraz začne hrať lepšie a sebavedomejšie aj na turnajoch. Fedcupové zápasy vás často nakopnú."

      Lipták verí, že Slovenky si napriek prehre 2:3 s Holandskom v roku 2018 zahrajú medzi elitou. Všetko nasvedčuje, že  Medzinárodná tenisová federácia (ITF) na svojom valnom zhromaždení vo Vietname začiatkom augusta schváli nový model súťaže so 16 účastníkmi svetovej skupiny: "Pevne dúfam, že v roku 2018 budeme hrať vo svetovej skupine a že zápas s Holandskom nič neznamenal. Podľa toho, čo som počul, sa za nový model vyslovila väčšina krajín a bude to treba iba nejakým spôsobom odklepnúť. Nemohli to urobiť už teraz pred barážovými duelmi, lebo tieto zápasy by nemali žiadny zmysel."

      Dlhoročný kapitán slovenského tímu by rád zotrval vo svojej funkcii: "Bude záležať, či mi vedenie Slovenského tenisového zväzu dá dôveru. Atmosféra v tíme je perfektná a pokiaľ nebudú mať výhrady, rád by som zostal. Máme vyrovnaný tím, ktorý ma potenciál, aby v budúcnosti vo Fed Cupe dosiahol úspechy. Musíte mať typy, ktoré vedia hrať fedcupové zápasy. U nás by to mohli byť Šramková či Čepelová. Bielorusko papierovo nepatrí do finále, no napriek tomu bude bojovať o cennú trofej. Aj Holanďanky majú iba jednu svetovú hráčku, no vo Fed Cupe sa im darí. Víkendový zápas ukázal, že bez Dominiky je náš tím slabší. Baby musia získať skúsenosti a zlepšiť sa v rebríčku WTA. Potom bude aj celé družstvo silnejšie."

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 24 apríl 2017 07:31

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najčítanejšie

Tweety

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu https://t.co/6Zu5VE9tpc
Jaškin pri svojej premiére v play-off pomohol St. Louis k víťazstvu https://t.co/VvIz8AqCi1
#GirodItalia pred štartom prišlo o 2 cyklistov z tímu #Bardiani . #pirazzi a #RUFFONI neprešli dopingovými testami… https://t.co/r7Hl6ZdXfB
Follow AAAsport.sk on Twitter

Post Gallery

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu

VIDEO: Neuveriteľný obrat Anaheimu z 0:3 na 4:3, Sekera nedohral

Giro s dopingovým škandálom, cyklisti Bardiani Pirazzi a Ruffoni neprešli kontrolou

VIDEO: V NHL Rangers aj po druhýkrát zdolali Ottawu a vyrovnali stav série v play-off

VIDEO: Washington v NBA po skvelom úvode zdolal Boston

Za výbuch na štadióne Slovana Bratislava dostal iba podmienku

VIDEO: Okolo Kalifornie so Saganovcami aj ďalšími Slovákmi

Ajax Amsterdam má nakročené do finále Európskej ligy

VIDEO: LeBron James strojcom ďalšieho víťazstva Clevelandu