Reload Captcha

ATP Monte Carlo štvrťfinále: David Goffin - Novak Djokovič ATP Monte Carlo štvrťfinále: David Goffin - Novak Djokovič ATP

Djokovič vypadol s Goffinom. Srbovi nestačilo ani vedenie 3:0 v treťom sete.

Monte Carlo, štvrťfinále: Goffin - Djokovič ATP

Djokovič síce dokázal odvrátiť päť brejkbalov v 20 minút trvajúcej hre v treťom sete za jeho vedenia 3:2, ale následne prehral tri ďalšie a Belgičan už šancu z rúk nepustil.

Bolo nešťastím, že som nedokázal šancu ísť do dvojitého brejku v rozhodujúcom sete,“ povedal tesne po zápase srbský tenista a doplnil: „Začal som pomalšie, keďže som mal v nohách dva ťažké súboje. V Ďalšom priebehu som sa už cítil dobre a nemal som problémy s kondíciou. Bohužiaľ som v kľúčovom okamihu prehral svoje podanie.“ V poslednej hre síce Djokovič dokázal odvrátiť štyri mečbaly, ale piaty už Belgičan premenil a po piatich dueloch so svojim súperom, v ktorých získal jediný set sa tešil z premiérového víťazstva.

Vo štvťfinále vyzve Goffin Rafaela Nadala, ktorý vyradil Argentínčana Diega Sebastiana Schwartzmana dva razy 6:4. Druhú semifinálovú konfrontáciu obstarajú Španiel Albert Ramos-Vinolas a Lucas Pouille z Francúzska.

Dvojhra - štvrťfinále:

Albert Ramos-Vinolas (15-Šp.) - Marin Čilič (5-Chor.) 6:2, 6:7 (5), 6:2, Lucas Pouille (11-Fr.) - Pablo Cuevas (16-Urug.) 6:0, 3:6, 7:5, David Goffin (10-Belg.) - Novak Djokovič (2-Srb.) 6:2, 3:6, 7:5, Rafael Nadal (4-Šp.) - Diego Sebastian Schwartzman (Arg.) 6:4, 6:4