september 23, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Michal Bulík na úvod v Španielsku 11.

Michal Bulík počas pretekov v Španielsku Michal Bulík počas pretekov v Španielsku

Na trati Ricarda Torma vo Valencii prebehlo úvodné kolo sedemdielneho seriálu medzinárodných majstrovstiev Španielska – RFME CEV.

 

Slovenský pretekár Michal Búlik otvoril týmito pretekmi svoju druhú sezónu medzi mladými talentami z rôznych kútov sveta v triede Moto4. S tímom ETG Racing  sa po roku vrátil na okruh, ktorý figuruje i v kalendári seriálu MotoGP.

 

Vo štvrtok a piatok si mohli jazdci všetkých piatich tried vyskúšať trať vo voľných tréningoch. Počasie príliš neprialo, vďaka nízkym teplotám boli časy na kolo pomalšie ako vlani.

V piatok sa Michal prebral so zimnicou a bolesťami brucha, čo sa ukázalo ako zásadná vec na jeho fungovanie počas celého víkendu.

 

Sobotné kvalifikácie boli ťažké. V prvej o deviatej ráno pri 11 stupňoch Celzia, zaznamenal pád na predné koleso a pozíciu v druhej desiatke. V poobedňajšej kvalifikácii prišlo k miernemu zlepšeniu, ale po rannom páde a prebiehajúcej viróze to stačilo iba na 16. pozíciu na štarte nedeľňajších pretekov.

Nedeľný warm up sa išiel za chladného počasia. Dvadsiate miesto bolo jeho aktuálnym maximom. Doobeda sa výrazne oteplilo a poobede teploty atakovali 26 stupňov. Michal sa cítil oveľa lepšie, v čom mu pomohla podpora a odborný koučing z ETG Racing tímu.

 

O tretej poobede stál na štarte prvého ostrého zápolenia sezóny 2017. Po dobrom štarte sa vrhol do boja so svojimi tridsiatimi súpermi. Miško sa držal v šesťčlennej skupine súperiacej o 9. miesto. V tesných predbiehacích manévroch koleso na koleso počas každého z 12 kôl. V závere dokázal ešte úspešne zaútočiť a cieľovú pásku preťal na konečnom 11. mieste. S predstihom iba 49 tisícin pred dvanástym a stratou iba troch desatín na deviateho.

Dôležité body, ktoré môžu hrať úlohu v konečnom účtovaní šampionátu sú teda doma.

Za svoj výkon si po pretekoch vyslúžil veľa pochvál od celého tímu i fanúšikov, ktorí mohli sledovať priebeh pretekov doma na live timingu.

 

Druhé kolo seriálu RFME Campeonato de Espaňa de Velocidad sa v dňoch 27. a 28. mája odohrá na ďalšom okruhu, ktorý hostí i seriál MotoGP, Circuit de Catalunya v Barcelone.

 

Už o týždeň, 29.-30.4. sa však môžeme stretnúť na Slovakia Ringu pri Dunajskej Strede, kde sa uskutoční úvodné podujatie novovzniknutého európskeho motocyklového šampionátu MOTOCh – Motorcycle Championship.

Súčasťou tohto seriálu sú i majstrovstvá Slovenskej republiky, ktorých by sme sa v rámci prípravy na ďalšie preteky CEV chceli zúčastniť. Srdečne vás na ne pozývame, preteky sa konajú v sobotu i v nedeľu.

Na záver by sme radi poďakovali našim partnerom, priateľom a fanúšikom, bez ktorých by to nešlo.

BOS Búlik s.r.o. – www.bos-bulik.sk, ETG Racing – www.etg-racing.com/es/, Redox Lučenec – www.redox.sk, BRS Technology – www.brs-technology.sk, Boneko a.s. – www.boneko.sk, VENIMEX Slovakia s.r.o. – www.venimex.sk, Auto Kelly Slovakia s.r.o. – www.autokelly.sk, DUNLOP, RST leathers – www.rstmoto.cz , Paolo Slovakia – www.paolo.sk, VST, DJ Steel, Under Armour – www.webersport-x.cz, Pizza Apetito – www.apetitopizza.sk, Šperk Holíč s.r.o. – www.sperkholic.sk, Dunlop – Maco Racing Team – www.macoracing.com, Moto-cup.sk, Motoclub Lehnice, SMF – www.smf.sk,  ITR Racing Parts – www.itrcomponentes.es.

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najčítanejšie

Tweety

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu https://t.co/6Zu5VE9tpc
Jaškin pri svojej premiére v play-off pomohol St. Louis k víťazstvu https://t.co/VvIz8AqCi1
#GirodItalia pred štartom prišlo o 2 cyklistov z tímu #Bardiani . #pirazzi a #RUFFONI neprešli dopingovými testami… https://t.co/r7Hl6ZdXfB
Follow AAAsport.sk on Twitter

Post Gallery

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu

VIDEO: Neuveriteľný obrat Anaheimu z 0:3 na 4:3, Sekera nedohral

Giro s dopingovým škandálom, cyklisti Bardiani Pirazzi a Ruffoni neprešli kontrolou

VIDEO: V NHL Rangers aj po druhýkrát zdolali Ottawu a vyrovnali stav série v play-off

VIDEO: Washington v NBA po skvelom úvode zdolal Boston

Za výbuch na štadióne Slovana Bratislava dostal iba podmienku

VIDEO: Okolo Kalifornie so Saganovcami aj ďalšími Slovákmi

Ajax Amsterdam má nakročené do finále Európskej ligy

VIDEO: LeBron James strojcom ďalšieho víťazstva Clevelandu