Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Cez víkend sa v Bratislave a okolí bude bojovať o UCI body

Pelotón Višegrádskej štvorky bude krúžiť na Slovakia Ringu.

      BRATISLAVA. O 154 bodov do rebríčka UCI Europe Tour bude bojovať v nedeľu 23. apríla pelotón okolo 140 cyklistov z 23 tímov na druhom zo série štyroch jednorazových pretekoch 4. ročníka Višegrádskej štvorky Grand Prix Slovenska. Trasa bude dlhá 181,6 km a povedie z Bratislavy do Orechovej Potône s cieľom na tamojšom Slovakia Ringu. Ešte predtým v sobotu 22. apríla sa uskutočnia prvé preteky V4 Grand Prix Maďarska z Budapešti do Pannonhalma (173,7 km).

      "Prihlásené sú nielen družstvá zúčastnených krajín Slovenska, Maďarska, Poľska a Česka, ale aj z Rakúska, Ukrajiny a Srbska," uviedol k štartovej listine riaditeľ GP Slovakia Pavol Gálik. Zo Slovenska štartuje sedem šesťčlenných tímov: Dukla Banská Bystrica, Inter Bratislava, Firefly, PRO efekt team, Spartak Tlmače, Western Slovakia a Academia Petra Sagana. Najsilnejšou zostavou by mal disponovať náš jediný kontinentálny tím Dukla Banská Bystrica.

      "Viacerí chlapci sa vrátili z etapových pretekov Okolo Maroka riadne unavení, takže všetci nebudú štartovať. Nominovali sme šesticu Luboš Malovec, Adrián Foltán, Samuel Oros, Martin Vlčák, Juraj Bellan a Kristián Zimány," povedal nový tréner Dukly, vlani ešte bývalý slovenský reprezentant Maroš Kováč.

      Z Poľska štartujú všetky štyri kontinentálne tímy Voster Uniwheels, Hurom, Wibatech 7R Fuji a Domin Sport, z Česka CK Příbram, Elkov-Author cycling, Tufo Prostějov, Dukla Praha, Favorit Brno. Na štarte budú aj reprezentačné družstvá Maďarska a Srbska. Silný bude ukrajinský kontinentálny tím Kolss.

      Slávnostný štart pretekov v nedeľu 23. apríla je v Bratislave o 12:00 h pred Coop Jednota pri hoteli Holiday Inn, odkiaľ pelotón pokračuje cez Vrakuňu, Most pri Bratislave, Štvrtok na Ostrove, Lehnice na automobilový okruh Slovakia Ring v Orechovej Potôni. Tu pretekári absolvujú 6 okruhov, ktoré povedú aj cez okolité obce Horná Potôň a Potônské Lúky.

     Časový rozpis GP Slovakia

      v nedeľu 23. apríla:

      12.00 h: slávnostný štart Bratislava, Bajkalská cesta, Coop Jednota, 12.20: ostrý štart za Vrakuňou, križovatka Odeská, 12.22: Most pri Bratislave, 12.33: Štvrtok na Ostrove, 12.46: Lehnice, 12.51: Horná Potôň, 13.06: Orechová Potôň-Lúky, 13.12: Slovakia Ring, s ďalšími prejazdami o 13.44, 14.15, 14.46, 15.17, 15.48, predpokladaný cieľ je o 16.27 h.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 20 apríl 2017 16:21

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Tweety

#ManCity a #ManUtd v #PremierLeague nerozhodne. #Fellaini s červenou po 19 sekundách https://t.co/oEPqHESAdR ⚽️⚽️⚽️ https://t.co/MBSHmYP3Rc
VIDEO: Toronto a San Antonio postúpili do 2. kola play-off NBA https://t.co/mcJOsamXQC
V 1. zápase2. kola play-off #NHL zdolali #Penguins #WashingtonCapitals Dva góly dal #sidneycrosby 🥅🥅🏒🏆… https://t.co/T1ldwTYa7T
Follow AAAsport.sk on Twitter

Post Gallery

VIDEO: V bitke o Manchester remíza, Fellaini po 19 sekundách s červenou kartou

VIDEO: Toronto a San Antonio postúpili do 2. kola play-off NBA

VIDEO: Na úvod 2. kola play-off NHL zdolal Crosby Ovečkina

VIDEO: Na Okolo Romandie sneh a úspešný únik

VIDEO: Dunajská Streda sa potrápila so Senicou

VIDEO: Dortmund vyradil Bayern Mníchov v semifinále pohára

VIDEO: Boston otočil z 0:2 v play-off NBA na 3:2

VIDEO: Nashville valcuje ďalej, víťazne aj Sekerov Edmonton

VIDEO: Víťazná Praženicova premiéra na lavičke Podbrezovej