september 23, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Liege-Bastogne-Liege aj bez Gilberta a Slovákov sľubuje zážitok

Alejandro Valverde je trojnásobným víťazom Liége - Bastogne - Liége. Alejandro Valverde je trojnásobným víťazom Liége - Bastogne - Liége. Tour de France

Na programe je štvrtý monument. Ukončenie ardenských klasík zariadia legendárne preteky Liege-Bastogne-Liege. 

Liége - Batogne - Liége 2016 Tour de France

Na štarte tentokrát bude chýbať slovenská ekipa či znovuzrodený Phillipe Gilbert, ale aj bez nich to bude nepochybne skvelý zážitok. Na kopcovitej trati sa predstavia traja víťazi z nedávnej histórie na čele s trojnásobným Alejandrom Valverdem.

Dojazd bude v cieľovom stúpaní na Ans, či však rozhodne až to sa uvidí. V posledných siedmich kilometroch na jazdcov čakajú dve náročné stúpania. Cote de Saint-Nicolas o dĺžke 1,2 kilometra a 8,6% stúpaním a necelé tri kilometre pred cieľom síce iba 600 metrov dlhé, ale až 10,5 percentné Cote de la Rue Naniot. Práve tieto dve stúpania môžu využiť klasikári na svoj úspech. Ak nie, nie je vylúčené, že sa k úspechu môže dopracovať aj menej očakávaný jazdec. Z akého okruhu jazdcov sa dá očakávať víťaz? Ponúkame  vám mená tých najväčších.

Liege - Bastogne - Liege

TOP 4

 

1. Alejandro Valverde (Movistar)

Výpočet favoritov sa nemôže začať bez jazdca Movistaru. Cez týždeň potvrdil svojim piatym triumfom na Valonskom šípe, že je stále v TOP forme. V minulosti tu už trikrát triumfoval a šesťkrát bol na pódiu.

 

2. Michal Kwiatkowski (Team Sky)

Poliak potvrdzuje skvelú formu. Od víťazného Strade Bianche a pamätného Miláno-San Remo sa aj v tomto týždni predstavil vo výbornom svetle. Na Amsteli bol tvorcom scenára a zdolal ho iba Gilbert, Valonský štít absolvoval tiež s najlepším na 7. mieste. Ak sa udrží na čele záver pretekov mu bude náramne vyhovovať.

 

3. Daniel Martin (Quick-Step)

Belgické zoskupenie nemá na pri neúčasti Alaphilippa v ardenských klasikách takú silu ako na pavé. Ale aj bez najväčšej hviezdy má vážneho adepta na víťazstvo. Martin už pocit víťazstva v Liege zažil v roku 2013. Na Valónskom šípe ho dokázal zdolať iba Valverde.

 

4. Michael Albasini (ORICA – Scott)

Orica prichádza na poslednú klasiku naozaj s mimoriadne silným kolektívom. V zostave má víťaza z 2014 Simona Gerransa, Romana Kreuzigera či oboch Yatesovcov. Najviac sa však asi bude čakať od Švajčiara Albasiniho, ktorý tu bol v minulej sezóne druhý. Že nie je bez šance potvrdil tretím miestom na Amsteli a piatym na Valónskom šípe a netreba zabúdať, že dojazd je pre neho ako šitý a so silnou podporou tímu s ním bude mať každý ťažkú prácu.

 

Čierne kone

1. Sergio Henao (Team Sky)

Britské zoskupenie síce nemôže počítať pre zranenie s obhajcom Wouterom Poelsom, ale môže si aj napriek tomu dovoliť luxus a hrať na viac kariet. Popri Kwiatkowskom musíme počítať aj so Sergiom Henaom. Na Amsteli šiesty, o tri dni štvrtý by konečne rád prerazil aj na stupne víťazov. Víťaz tohtoročných Paríž – Nice by si konečne rád pripísal aj triumf na monumente.

 

2. Samuel Sanchez (BMC Racing)

BMC má síce vo svojom strede Grega van Avermaeta, ale viac veríme Sanchezovi. Španielsky veterán bol na Liége už šesťkrát v prvej desiatke, ale ani raz mu nebolo súdené skončiť v najlepšej trojici. Minulý rok skončil štvrtý a aj keď túto sezónu nemá tak výraznú, ide o jeho obľúbené preteky a zabúdať na neho nemožno.

 

3. Rui Costa (UAE – Team Emirates)

Od majstra sveta z roku 2013 sa na ardenských klasikách v tejto sezóne očakávalo podstatne viac ako doteraz ukázal. Teraz má poslednú príležitosť na pretekoch, v ktorých skončil minulý rok na stupňoch víťazov.

 

4. Romain Bardet (AG2R)

Francúzsky tím prichádza na Liege v silnej formácii s Pozzovivom či Vuillermozom. Prím by však mal hrať Romain Bardet. Ten v doterajších štyroch vystúpeniach na tejto klasike neskončil nikdy horšie ako na 13. mieste, ale zatiaľ mu výraznejší výsledok v podobe stupňov víťazov chýba. Je čas to napraviť.

 

5. Fabio Felline (Trek Segafredo)

O bojovnom Talianovi sa moc nehovorí, ale práve to môže byť jeho výhoda. Na jar sa niekoľkokrát ukázal v mimoriadnej sile. Ak by sa udržal v čelnej skupine až do záveru, dojazd na Ans by mu mohol pri jeho schopnostiach výborne vyhovovať.

 

A tí ďalší

Tu je výpočet tých najväčších favoritov na predné priečky. Netreba však zabúdať ani na ďalších. Lotto Soudal bude vsádzať na bojovnosť Tima Wellensa, podceniť schopnosti Grega van Avermaeta by aj pri jeho náročnom programe bolo chybou. Team Sunweb môže stavať na dve karty v podobe Warena Barguila či Michaela Matthewsa a sila Cannondale spočíva vo viacerých jazdcoch, ktorí môžu udrieť. Bora-Hangsrohe síce prichádza ako s lídrom Rafom Majkom, ale väčšie šance dávame Jay McCarthymu.

 

 

Nech dopadnú preteky akokoľvek, určite sa bude na čo pozerať a dá sa predpokladať, že až do posledných metrov nebude o víťazovi rozhodnuté.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 29 jún 2018 11:38

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najčítanejšie

Tweety

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu https://t.co/6Zu5VE9tpc
Jaškin pri svojej premiére v play-off pomohol St. Louis k víťazstvu https://t.co/VvIz8AqCi1
#GirodItalia pred štartom prišlo o 2 cyklistov z tímu #Bardiani . #pirazzi a #RUFFONI neprešli dopingovými testami… https://t.co/r7Hl6ZdXfB
Follow AAAsport.sk on Twitter

Post Gallery

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu

VIDEO: Neuveriteľný obrat Anaheimu z 0:3 na 4:3, Sekera nedohral

Giro s dopingovým škandálom, cyklisti Bardiani Pirazzi a Ruffoni neprešli kontrolou

VIDEO: V NHL Rangers aj po druhýkrát zdolali Ottawu a vyrovnali stav série v play-off

VIDEO: Washington v NBA po skvelom úvode zdolal Boston

Za výbuch na štadióne Slovana Bratislava dostal iba podmienku

VIDEO: Okolo Kalifornie so Saganovcami aj ďalšími Slovákmi

Ajax Amsterdam má nakročené do finále Európskej ligy

VIDEO: LeBron James strojcom ďalšieho víťazstva Clevelandu