september 23, 2018

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Cez víkend sa v Bratislave a okolí bude bojovať o UCI body

Pelotón Višegrádskej štvorky bude krúžiť na Slovakia Ringu.

      BRATISLAVA. O 154 bodov do rebríčka UCI Europe Tour bude bojovať v nedeľu 23. apríla pelotón okolo 140 cyklistov z 23 tímov na druhom zo série štyroch jednorazových pretekoch 4. ročníka Višegrádskej štvorky Grand Prix Slovenska. Trasa bude dlhá 181,6 km a povedie z Bratislavy do Orechovej Potône s cieľom na tamojšom Slovakia Ringu. Ešte predtým v sobotu 22. apríla sa uskutočnia prvé preteky V4 Grand Prix Maďarska z Budapešti do Pannonhalma (173,7 km).

      "Prihlásené sú nielen družstvá zúčastnených krajín Slovenska, Maďarska, Poľska a Česka, ale aj z Rakúska, Ukrajiny a Srbska," uviedol k štartovej listine riaditeľ GP Slovakia Pavol Gálik. Zo Slovenska štartuje sedem šesťčlenných tímov: Dukla Banská Bystrica, Inter Bratislava, Firefly, PRO efekt team, Spartak Tlmače, Western Slovakia a Academia Petra Sagana. Najsilnejšou zostavou by mal disponovať náš jediný kontinentálny tím Dukla Banská Bystrica.

      "Viacerí chlapci sa vrátili z etapových pretekov Okolo Maroka riadne unavení, takže všetci nebudú štartovať. Nominovali sme šesticu Luboš Malovec, Adrián Foltán, Samuel Oros, Martin Vlčák, Juraj Bellan a Kristián Zimány," povedal nový tréner Dukly, vlani ešte bývalý slovenský reprezentant Maroš Kováč.

      Z Poľska štartujú všetky štyri kontinentálne tímy Voster Uniwheels, Hurom, Wibatech 7R Fuji a Domin Sport, z Česka CK Příbram, Elkov-Author cycling, Tufo Prostějov, Dukla Praha, Favorit Brno. Na štarte budú aj reprezentačné družstvá Maďarska a Srbska. Silný bude ukrajinský kontinentálny tím Kolss.

      Slávnostný štart pretekov v nedeľu 23. apríla je v Bratislave o 12:00 h pred Coop Jednota pri hoteli Holiday Inn, odkiaľ pelotón pokračuje cez Vrakuňu, Most pri Bratislave, Štvrtok na Ostrove, Lehnice na automobilový okruh Slovakia Ring v Orechovej Potôni. Tu pretekári absolvujú 6 okruhov, ktoré povedú aj cez okolité obce Horná Potôň a Potônské Lúky.

     Časový rozpis GP Slovakia

      v nedeľu 23. apríla:

      12.00 h: slávnostný štart Bratislava, Bajkalská cesta, Coop Jednota, 12.20: ostrý štart za Vrakuňou, križovatka Odeská, 12.22: Most pri Bratislave, 12.33: Štvrtok na Ostrove, 12.46: Lehnice, 12.51: Horná Potôň, 13.06: Orechová Potôň-Lúky, 13.12: Slovakia Ring, s ďalšími prejazdami o 13.44, 14.15, 14.46, 15.17, 15.48, predpokladaný cieľ je o 16.27 h.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 20 apríl 2017 16:21

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najčítanejšie

Tweety

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu https://t.co/6Zu5VE9tpc
Jaškin pri svojej premiére v play-off pomohol St. Louis k víťazstvu https://t.co/VvIz8AqCi1
#GirodItalia pred štartom prišlo o 2 cyklistov z tímu #Bardiani . #pirazzi a #RUFFONI neprešli dopingovými testami… https://t.co/r7Hl6ZdXfB
Follow AAAsport.sk on Twitter

Post Gallery

VIDEO: Cleveland Cavaliers v play-off NBA krok od postupu

VIDEO: Neuveriteľný obrat Anaheimu z 0:3 na 4:3, Sekera nedohral

Giro s dopingovým škandálom, cyklisti Bardiani Pirazzi a Ruffoni neprešli kontrolou

VIDEO: V NHL Rangers aj po druhýkrát zdolali Ottawu a vyrovnali stav série v play-off

VIDEO: Washington v NBA po skvelom úvode zdolal Boston

Za výbuch na štadióne Slovana Bratislava dostal iba podmienku

VIDEO: Okolo Kalifornie so Saganovcami aj ďalšími Slovákmi

Ajax Amsterdam má nakročené do finále Európskej ligy

VIDEO: LeBron James strojcom ďalšieho víťazstva Clevelandu