Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

Britský cyklista Simon Yates z tímu Orica - Scott vyhral štvrtú etapu pretekov Okolo Romandie. Britský cyklista Simon Yates z tímu Orica - Scott vyhral štvrtú etapu pretekov Okolo Romandie. Okolo Romandie

Britský cyklista Simon Yates triumfoval v kráľovskej 4. etape pretekov Okolo Romandie. Jazdec stajne Orica-Scott zvládol náročnú 163,5 km dlhú trať z Domdidieru do Leysinu za 4:10:03 hodiny a dostal sa aj na čelo celkového poradia. Tesne za ním finišoval Austrálčan Richie Porte z BMC, tretí bol Nemec Emanuel Buchmann z Bory (+30 s).

4. etapa Okolo Romandie

Yates má pred záverečnou nedeľňajšou časovkou na 18 km devätnásťsekundový náskok pred Portem, tretí Buchmann stráca 38 sekúnd.

Dvaja slovenský reprezentanti výrazne zaostali, keď obaja prišli do cieľa s mankom 22:23 minút. Juraj Sagan obsadil 103. miesto a v celkovom poradí je 110. (,35:28 min), Martin Velits preťal cieľ na 106. priečke a celkovo mu patrí 134. pozícia (+59:01 min).

Výsledky 4. etapy (Domdidier - Leysin, 163,5 km):

1. Simon Yates (V.Brit./Orica-Scott) 4:10:03 h, 2. Richie Porte (Aus./BMC) rovnaký čas, 3. Emanuel Buchmann (Nem./Bora-hansgrohe) +30 s, 4. Tejay Van Garderen (USA/BMC) +43, 5. Rigoberto Uran (Kol./Cannondale-Drapac) +52, 6. Diego Ulissi (Tal./SAE Team Emirates), 7. Pierre-Roger Latour (Fr./Ag2R), 8. Louis Meintjes (JAR/SAE Team Emirates), 9. Damien Howson (Aus./Orica-Scott), 10. David Gaudu (Fr./FDJ) všetci rovnakýč čas, ... 103. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +22:23, 106. Martin VELITS (SR/Quick-Step) rovnaký čas

Celkové poradie:

1. Yates 16:50:35 h, 2. Porte +19 s, 3. Buchmann +38, 4. Fabio Felline (Tal./Trek) +44, 5. Primož Roglič (Slovin./Lotto NL-Jumbo) +53, 6. Jon Izaguirre Insausti (Šp./Bahrain-Merida) +56, 7. Bob Jungels (Lux./Quick-Step) rovnaký čas, 8. Ulissi +58, 9. Howson +59, 10. Jesús Herrada Lopez (Šp./Movistar) rovnaký čas, ... 110. J. SAGAN +35:28, 134. M. VELITS +59:01